جزییات <

عنوان 0 : معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز 3 ماه به تعویق افتاد

طرح معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز سه ماه به تعویق افتاد

مدير امور اجرايي معاينه فني خودروهاي كشور از به تعویق افتادن طرح معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز به مدت 3 ماه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ مهندس قیصر مدير امور اجرايي معاينه فني خودروهاي كشور و مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور اعلام کرد: با توجه به کمبود زیرساخت های لازم برای اجرای طرح آزمون‌های خودروهای دوگانه‌سوز، این طرح به مدت 3ماه به تعویق افتاد.

قیصر با بیان خبر فوق اضافه کرد: هم اکنون در تهران حدود یک میلیون خودروی دوگانه سوز و در کل کشور حدود 6 میلیون خودروی دوگانه سوز وجود دارد که فقط 15 استان تست‌های تکمیلی لازم را برای خودروهای دوگانه سوز انجام می دهند.

وی گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران مقرر شد خودروهای دوگانه‌سوز با عمر مخزن بیش از 6 سال علاوه بر معاینه فنی بنزینی، تست هیدروستاتیک که مخصوص مخزن گاز CNG  این خودروهاست، نیز انجام گیرد؛ اما با توجه به اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای این مصوبه فعلاً وجود ندارد، پس از این دارندگان خودروهای دوگانه سوز می‌توانند در مرحله معاینه فنی عادی پذیرش شوند و تا سه ماه فرصت دارند با مراجعه به مراکز تست هیدروستاتیک، معاینه فنی مورد نظر را اخذ نمایند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور با بیان اینکه هزینه تست هیدروستاتیک 62 هزار تومان است، تصریح کرد؛ صاحبان خودروهای دوگانه سوز در صورت مواجهه با هرگونه تخلفی می‌توانند به صورت 24 ساعته با شماره 62982 با مرکز مدیریت معاینه فنی کشور در تماس باشند. وی افزود: همچنین برای مشاهده نشانی این مراکز نیز باید به سایت سیمفا مراجعه کنند.

قیصر در ادامه اذعان داشت: درحال حاضر 35 مرکز در کل کشور و 2 مرکز در استان تهران این تست را انجام می‌دهند اما در تلاش هستیم تا پایان سال جاری این مراکز را در استان تهران تا 40 مرکز افزایش دهیم.

وی در خاتمه در خصوص خودروهای گازسوزی که به صورت کارگاهی و یا از طرق مختلف دوگانه سوز شده‌اند بیان داشت: از آبان‌ماه دارندگان این خودروها موظفند، هرچه سریعتر نسبت به اصلاح کارت خودرو و سند مالکیت خود اقدام نمایند.